Відчуйте безмежність віри у найславетніших храмах країни на Житомирщині, до яких з'їжджаються паломники з усього світу!

Паломництво, або подорож з релігійними цілями - одна з найстаріших форм туризму, що має глибокі історичні корені. Одними з перших туристів були середньовічні прочани. В середні віки люди вірили, що в подібних «центрах віри» їх молитви мають особливу дієвість. Пов'язані з ім'ям пророка, святого або з божественним знаменням, ці місця завжди акумулювали безліч паломників.

Саме релігійні переконання є одним з головних мотивів подорожей. За статистикою, щорічно більше 200 млн осіб в світі здійснюють паломництво, з них 150 млн християн, 20-ЗО млн індуїстів, 40 млн буддистів, мусульман, синтоїстів і ін. Віруючі подорожують до своїх святинь в надії отримати душевний спокій, позбутися важкої недуги або відчути єднання з духовно близькими людьми.

На сьогоднішній день головним центром паломництва на Житомирщині є Монастир-фортеця католицького ордену Босих Кармелітів (м. Бердичів). Щороку до Бердичівської святині здійснюють паломництво тисячі прочан не лише з різних куточків України, а й інших держав, зокрема, з Росії, Білорусі, Молдови, Польщі, Італії, Камеруну, Домініканської Республіки, Іспанії та Сполучених Штатів Америки. Монастирю Босих Кармелітів було подаровано мощі Папи Римського Іоанна Павла ІІ, що додало ще більшої популярності серед паломників.

Також серед головних об'єктів паломництва:
- Костел Святої Варвари (м. Бердичів) 
- Чоловічий монастир Казанської ікони Божої Матері (Урочище Кипяче)
- Свято-Анастасіївський жіночий монастир (м. Житомир) 
- Тригірський Свято-Преображенський монастир
- Св. Василівський храм (м. Овруч)
- Захоронення Цадика (с. Нові Валедники, Овруцький район)
- Музей української домашньої ікони та старожитностей (м. Радомисль).

Житомирщина історично перебуває на порубіжжі: географічному, етнічному та релігійному. Саме тому тут можна зустріти поруч розташовані собори, костели, синагоги та кірхи.